Difference between revisions of "CRules"
From King Arthur's Gold Wiki
(Created page with "<onlyinclude> </onlyinclude> Methods: {| class="wikitableShiny" |- ! '''Method''' ! '''Description''' |- | RestartRules | {{:CRules::RestartRules|Resta...") |
|||
| Line 44: | Line 44: | ||
| {{:CRules::getProperties|getProperties}} | | {{:CRules::getProperties|getProperties}} | ||
|- | |- | ||
| − | | [[CRules:: | + | | [[CRules::getTeamCount|getTeamCount]] |
| − | | {{:CRules:: | + | | {{:CRules::getTeamCount|getTeamCount}} |
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Revision as of 05:38, 10 September 2012
Methods:
Properties:
| Property | Type | Description |
|---|---|---|
| daycycle_speed | u16 | |
| daycycle_start | f32 | |
| mapresource_thickstone | u8 | |
| mapresource_stone | u8 | |
| mapresource_tree | u8 | |
| mapresource_arrow | u8 | |
| mapresource_gold | u8 | |
| pplayerrespawn__seconds | f32 | |
| autoassign_teams | bool | |
| party_mode | bool |