Difference between revisions of "CControls"
From King Arthur's Gold Wiki
(Created page with "<onlyinclude> </onlyinclude> Methods: {| class="wikitableShiny" |- ! '''Method''' ! '''Description''' |- | isMenuOpened | {{:CControls::isMenuOpened...") |
Shadlington (Talk | contribs) |
||
| Line 25: | Line 25: | ||
| [[CControls::KeyPressed|KeyPressed]] | | [[CControls::KeyPressed|KeyPressed]] | ||
| {{:CControls::KeyPressed|KeyPressed}} | | {{:CControls::KeyPressed|KeyPressed}} | ||
| + | |- | ||
| + | | [[CControls::isKeyJustPressed|isKeyJustPressed]] | ||
| + | | {{:CControls::isKeyJustPressed|isKeyJustPressed}} | ||
| + | |- | ||
| + | | [[CControls::isKeyJustReleased|isKeyJustReleased]] | ||
| + | | {{:CControls::isKeyJustReleased|isKeyJustReleased}} | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Revision as of 15:57, 29 September 2012
Methods:
| Method | Description |
|---|---|
| isMenuOpened |
|
| NoKeysPressed |
|
| ClearKeys |
|
| getMouseScreenPos |
|
| getMouseWorldPos |
|
| KeyPressed |
|
| isKeyJustPressed |
|
| isKeyJustReleased |
|