Difference between revisions of "CControls"
From King Arthur's Gold Wiki
Shadlington (Talk | contribs) |
Shadlington (Talk | contribs) |
||
| Line 23: | Line 23: | ||
| {{:CControls::getMouseWorldPos|getMouseWorldPos}} | | {{:CControls::getMouseWorldPos|getMouseWorldPos}} | ||
|- | |- | ||
| − | | [[CControls:: | + | | [[CControls::isKeyPressed|isKeyPressed]] |
| − | | {{:CControls:: | + | | {{:CControls::isKeyPressed|isKeyPressed}} |
|- | |- | ||
| [[CControls::isKeyJustPressed|isKeyJustPressed]] | | [[CControls::isKeyJustPressed|isKeyJustPressed]] | ||
Latest revision as of 15:57, 29 September 2012
Methods:
| Method | Description |
|---|---|
| isMenuOpened |
|
| NoKeysPressed |
|
| ClearKeys |
|
| getMouseScreenPos |
|
| getMouseWorldPos |
|
| isKeyPressed |
|
| isKeyJustPressed |
|
| isKeyJustReleased |
|